Renovace křišťálových lustrů

kristalove-lustry-renovaceTak jako na všech věcech kolem nás, i na krásných křišťálových lustrech se časem projeví známky plynoucího času. Oproti jiným výrobkům je však křišťálový lustr určitým skvostem, drahocennou věcí, která se v některých rodinách často předává dalším generacím; zřídkakdy by se někdo chtěl lustru jednoduše zbavit, a tak přemýšlí, jak provést jeho renovaci.

Prach na křišťálových lustrech

Každý křišťálový lustr čelí zejména všudypřítomnému výskytu prachových částic, které se dříve nebo později, během měsíců, na některých místech, jako jsou například kostely i během let, nanesou na všechny lustrové části. Nejvíce se prach projeví na broušených křišťálových kamenech, kdy nám ověsky jakoby zmatní. V tu chvíli je správný čas na jejich řádné vyčištění, nebo vyměnění.

ČTĚTE TAKÉ: Lustrové křišťálové ověsy

Oxidace kovových částí křišťálového lustru

Ve většině interiérů, kde visí křišťálové lustry, se čas od času vyskytuje vlhkost, která oxiduje povrch kovových částí křišťálových lustrů. Takové části lustru je poté třeba nechat očistit od prachu a zrenovovat. Často se musí povrchová úprava nechat provést znovu, což často vyžaduje galvanické technologie.

Renovace křišťálového lustru přímo u výrobce

Renovace křišťálových svítidel můžete poptat u většiny výrobců křišťálových lustrů. Tradiční výrobci Vám rádi nabídnou profesionální renovaci, dodají náhradní díly nebo nabídnou řešení na míru.

Kontakt na výrobce křišťálových lustrů